Що давати їсти в дорозі дітям до одного року? Як дотримуватись режиму харчування і уникнути алергічних реакцій та розладів травлення?
Відповідь на ці запитання спробуємо знайти на прикладі дитячого меню 8 місячного малюка під час подорожі на 10 днів.
Одразу кілька уточнень вихідних даних. Дитина перебуває на грудному вигодовуванні, догудовуватись почали з 6 місяців. Станом на 8 місяців ми їмо: фруктові пюре (яблуко, груша, персик, слива, абрикос), овочеві пюре (броколі, цвітна капуста, кабачок), м’ясні пюре монокомпонентні (індичка, курка, яловичина) та м’ясо з овочами та додаванням кукурудзи. Дома ми їмо просто рис та гречку, а також білий сир (творожок), але в поїздці ці продукти виключаємо. Каш немає. Ми довго привчались їсти каші, що пропонують різні виробники дитячого харчування, але в нас негативний результат цього експеременту.
Також ми гриземо (намагаємось, бо зубів поки немає) бублики, палички, печиво, яблучко. П’ємо воду, коли температура близько 20 градусів за Цельсієм.
В день перед відїздом (ми стартували в другій половині дня) давала м’ясо з овочами та яблучне пюре, молочні продукти на цей день і подальші десять з меню виключили. Так як маршрут подорожі проходив через міста, де запаси їжі можна легко поповнити, то ми з собою брали тільки три баночки дитячого харчування.
Алгоритм меню для малюка був наступний. Обовязково з чергуванням через день м’ясо чи м’ясо з овочами, кожен день фруктове пюре, овочеве як складеться давали десь шість днів з десяти. Решту грудне догодовування і те, що погризти. В польських супермаркетах знайшли слабосолоні хлібні палички з Італії грізіні, які замінили нам українські з тмином. В литовських супермаркетах бублики дуже подібні на українські. Тому з погризти проблем не було. Яблука теж купували в польському супермаркеті.
Харчові реакції, хоч ми і давали тільки ті продукти, що пробували дома у нас під час поїздки були. Виявилось, що в німецькій версії (країна виробник) до телятини додають рапсову олію. Після цього продукту у нас було декілька червоних крапочок на обличчі, які на наступні дні пройшли. Апетит був, хоча декілька порцій (ми поки їмо порції на 4-6 місяців) м’яса з овочами і овочів, а також телятини малюк з’їдав не повністю.
Якщо є бажання зекономити, чи страх не знайти потрібну баночку в супермаркеті, то варто брати весь набір на десять днів з дому. Асортимент у всіх магазинах різний, а ціни в польських супермаркетах трохи гуманніші, ніж у литовських у перерахунку бюджету на українську гривню.
Трохи заскучили за сирочком домашнім. Після повернення додому їли аж причмокували. Хоча якщо кількість переїздів у мандрівці мінімальна і поселятись у апартаментах з кухнею, то приготувати свіжий сирок не така велика проблема. Сметана і молоко у цих країнах є у продажу.
Єдиний молочний продукт, який малюк вживав це був литовський кефір. Така сама фасовка і жирність, як і в українського. Реакції чи розладів травлення не було.
І на останок пару слів про соки, чайки і молочко в дорозі. Ці продукти ми виключаємо під час переїздів для всіх. Соки які б натуральні не були солодкі, чайки те саме, а молоко потребує ретельного дотримання умов зберігання. П’ємо водичку і проїзджаємо 250-390 км в день без нудот і решти неприємних речей.