Цього 2020 року тривожне завершення зими переросло в панічне очікування весни. Весняні місяці були сповнені страху, невпевненості та переживань.
Сценарій переживання та перебування цих подій у всіх сім’ях різний, однак варто занотувати, які моменти справді допомогли. Варто зрозуміти батькам і пояснити дітям, що кожна ситуація має свій початок і своє завершення. Відмова від одних планів, означає можливості для інших.
Перше це відволікаючі моменти. Коли тривожність переповнює, діти не розуміють, чому їм потрібно залишатися вдома, краще на щось відволіктися. Наприклад, спостереження за тим, що відбувається в дворі, або почати шукати пензлики для малювання по всій квартирі. І перше і друге нам дуже допомогло для заспокоєння. А ще є такий момент, що коли шукаєш одне, обов’язково знаходиш щось інше. В такому випадку процес пошуку перетворюється на цікаву гру.
Спостереження за погодою і природою це дуже корисна ідея для дорослих і дітей. За тим як рухаються хмари чи з якою періодичністю відбуваються пориви вітру можуть почати спостерігати навіть самі непосидючі діти.
По друге, сприйняти це перебування вдома, як гру, де є чітко прописані правила. Перші дні та тижні ізоляції особливо допомагає оголосити правила та сформувати певну послідовність дій для кожного члена сім’ї. Варто бути готовим і мати запасний варіант, коли запропонована ідея не спрацювала. Кожен попри дотримання правил спільного існування має мати можливість побути на самоті з своїм улюбленим заняттям. Для найменших дітей у цей час хвилювання проявляється в тому, що вони стають тінями своїх батьків і потребують постійної уваги. Спільне малювання, ліпка, різання паперу і все таке подібне допомагають. А ще можна робити перші дні всі повсякденні справи. Звичайно це ситуація стосується переважно дошкільнят. Для школярів найважче розмежувати робочий і вільний час. Нудну вправу можна розтягнути на цілий день, в результаті ніяк не просунувшись у списку справ і не відпочивши. Не виходить, роби інше, це спробуєш з іншого заходу.
Найважче школярі за моїми спостереженнями сприймають те, що поїздки, вечірки, походи в кіно та інші події скасовуються. Цю інформацію треба подавати дозовано і відразу пропонувати якусь альтернативу у вигляді сімейного перегляду фільму чи цікавого запису он-лайн трансляції.
Для школярів, а особливо чутливих тінейджерів дуже добре допомагають різні творчі активності (малювання, вирізання, розмальовки, ліпка). А батькам дуже допомагає, коли вони у творчості об’єднуються з дошкільнятами. Такі моменти теж бувають!
Найважче організуватися на перших тижнях, наступні тижні треба трохи напружитися, щоб не було нудно. Також важливо не передавати дітлахам приклади ниття, страху майбутніх проблем. Понийте, коли всі сплять.
А стосовно скасованих мандрівок, то можна сформувати цікаві маршрути і околицями тієї місцевості де ви живете. Велика експедиція у пошуку жуків, чи квест, хто перший побачить джмеля. Ідей безліч, переконайтеся самі.
Варто для себе усвідомити, що це тимчасово. І якщо одні шанси втрачені, то обов’язково зявляться інші.