Як повернутися до читання. Вихід з нечитуна. Місто дівчат від Елізабет Ґільберг

Драматичні події лютого 2022 року кардинально змінили життя декількох поколінь. Українці, що здавалося, вже вибороли своє право на власну ідентичність, знову опинилися під прицілом агресора. Життя ніби вистрибнуло з звичної впорядкованості і зупинилося в той момент, коли треба було бігти і рятуватися. Ми зараз за два роки після тих подій все ще знаходимося в середині однієї з найдраматичніших, безглуздих і неймовірно жорстокої спроби знищити народ. Все завмерло. Лишилися недочитаними книги з виховання, саморозвитку та великі романи. Родини лишали все і тікали в невідомість, рятуючись від дикої брутальної сили, яка мала одну ціль – знищення. Жити далі, не захлинутися у відчаї від жорсткості та втрат це також і читати книжки.

Найбльше за 2022 рік було прочитано дитячих книжок. Бо вони заспокоюють, дають надію, їх тепло допомагає захистити від жорстокості світу і дати відчуття підтримки.

Чому вибрано саме цю книжку?

Першою книжкою, спроба прочитання якої була успішною, стала історія від Елізабет Ґільберг “Місто Дівчат”. Це була справді доросла книга прочитана для себе. До неї дотягнулися аж наприкінці 2023 року. Щоб якось зігрітися і знайти світло. І цим світлом стали прожектори театру, в який за збігом обставин потрапляє головна героїня роману.

Що відомо про авторку?

Елізабет Ґільберг – це зіркова авторка. Бестселлер “Їсти, молитися, кохати” кидає виклик всім іншим її творам. Є ризик, що вони не будуть такими-такими як найвідоміший твір. Пише гарно, перекладена добре.

Про що розповідається?

На сторінках цієї книжки ти пірнаєш у цікаві і буремні часи більшої частини 20 століття. Книжка товстунець, яку вдалося вполювати в електронному вигляді підкорила своєю легкістю, справжністю і життєвістю. Така собі цікава життєва історія з безліччю неймовірно цікавих подробиць.

Читала з монітору екрану, так і не завантаживши в електронну читалку. Бо книга занурює, запрошує, привідкриває атмосферу і настрій людей, яких доля звела в місті в гирлі річки.

Що сподобалося?

Перше, що огортає тебе – це атмосфера міста, яка ніколи не спить і вміло водить тебе наповненими історіями вулицями. Ти не просто бачиш – це переплетіння вулиць, ти їх відчуваєш. Бачиш, як воно змінюється, відновлюється, частково знеособлююється через зростання кількості людей. Місто, не тільки як місце подій роману, а місто, як повноцінний герой історії.

Друге, це смак життя. Так життя може бути прісним, п’янким, гірким і солодким. Герої роману смакують життя пропри всі негаразди і трагедії, куди їх втягує війна. І знаходять сили жити далі.

Третє, це краса, елегантність та радість, захоплення стилем життя, який створюють люди в цьому мегаполісі. І мода. Майстерність, індивідуальність. Те, як формується стиль.

Обкладинка українського перекладу ви-во Старого Лева, 2019

Історія життя головної героїні через призму глобальної історії. Традиції американського суспільства на зламі війни. Стійкість та жага до життя. Життя жінок та дівчат в цей бурхливий час. Тінь війни та втрат, про свободу та відповідальність.

Що не зайшло, не дуже зрозуміло чи стримувало від прочитання?

Дещо стримувало від прочитання. Це нагадування того, що авторка вже написала свій бестселлер, який в свій час, років сім тому назад був перекладений українською. Місто дівчат виявилося самодостатньою, цікавою і майстерно перекладеною книгою. І так, я не читала поки іншу відому книгу цієї авторки Природа всіх речей. Навіть більше, натхненна містом дівчат я перейшла до читання іншого роману з назвою: Я згодна. Як одна жінка, яка не вірила в шлюб таки вийшла заміж. І зависла, поки не дочитавши до кінця.

Кому буде цікава така книжка?

Тим кого цікавлять історії довжиною в життя, хто любить читати про театр, моду та атмосферу міського життя. Хто любить віртуальні мандрівки в часі такими відомими локаціями як місто Нью-Йорк

Що ще?

Обкладинка англомовного видання є більш контрастною та яскравою. Акцент напевно на театрі, який є місцес зустрічі, успіхів, радості, поразок та невдач у цьому романі. Для української аудиторії мабуть головнішим був акцент на жінках. Тому така елегантна і стримана обкладинка. Вона гарна та лаконічна.

За яких обставин варто читати?

Коли є потреба прочитати життєву надихаючу історію з великою кількістю деталей та подробиць. На що надихає? На те щоб жити далі не зважаючи на обставини.